Молодь у Виборах!
 
 
Головна Додати в обране Листування RSS-експорт
 Політичні партії у виборчому процесі 2006 
Соціалістична партія України

Про партію

Робота зі створення Соціалістичної партії України розпочалася після заборони КПУ (КПРС). Перші установчі збори зі створення первинних організацій СПУ відбулися у Донецьку, Дніпропетровську, Харкові тощо.

Засідання ініціативної групи у Києві відбулося 18 вересня 1991 р. Неформальним лідером оргкомітету та ініціативної групи з самого початку був народний депутат України О. Мороз. Поряд з ним працювали В. Ромащенко, В. Кізіма, В. Дрозд, Н. Костенко, В. Литвинчук, В. Пронін та інші.

26 жовтня 1991р. у Києві на установчому з'їзді нової партії було прийнято декларацію про створення Соціалістичної партії України, Програмну заяву, Статут СПУ, низку документів з поточних питань. Також — після гострих дискусій — була прийнята назва нової політичної організації «Соціалістична партія України».Назва відображала суть партії, головним гаслом якої стало: «За соціалізм, демократію, прогрес!».

Соціалістична партія України відстоює інтереси народу України. Вона послідовна щодо своєї мети — утвердити в країні систему відносин демократичного соціалізму, на основі якої забезпечується безперервна демократизація всіх сфер життя, соціальна справедливість, свобода і солідарність громадян, постійно поліпшується їхнє життя, все повніше задовольняються їхні потреби.

Всупереч насаджуваному сьогодні роз'єднаню і протиставленню людей за майновою та фінансовою ознаками СПУ виступає за вільну реалізацію можливостей кожної особистості і розвиток суспільства як цілого в його єдності та розмаїтті.

Рух до демократичного соціалізму передбачає розвиток виробничого самоврядування і перетворення безпосередніх виробників суспільних багатств у рівноправних учасників розподілу доходів підприємств. За цих умов збільшуватимуться інвестиції в людину, забезпечуватиметься справедлива оцінка її праці в усіх сферах життя, на підприємствах усіх форм власності, на кожному робочому місці.

Суть найманих відносин змінюватиметься, їх провідна роль сменшуватиметься, розкріпачуючи людину, роблячи її вільною. Буде подолане відчуження людини від умов реалізації її творчого потенціалу, оновлюватиметься спосіб життя суспільства.

Зміниться роль держави. Замість адміністрування в усіх сферах життя вона створюватиме умови для розвитку ініціативи і заінтересованості людей у використанні їхніх здібностей, підвищенні ефективності та продуктивності праці.

Економіка стане народною, народовладдя справжнім, суспільство громадянським.

Оптимальною формою державного правління СПУ вважає демократичну республіку з розвинутим територіальним самоврядуванням у вигляді рад різного рівня і їх виконавчих органів. Народовладдя здійснюється як єдина воля народу у вигляді законодавчої, виконавчої, судової влад, які реалізують її різні, а тому самостійні функції, які не підмінюють і не пригнічують одна одну.

СПУ вважає, що в Україні має бути забезпечений пріоритет прав та інтересів людини, а не держави чи ринку. Не заперечуючи ролі ринкових відносин, партія дотримується принципу: ринкові відносини в економіці, але не в соціальній і духовній сферах. Освіта, здоров'я, культура, духовність, творчість, турбота про літніх людей, захист дітей і молоді — це сфери суспільного життя, цінність яких не вимірюється грошима. Їх не можна перетворювати у джерело прибутку. Без них сучасне суспільство втрачає сенс свого існування і розвитку, втрачає як в економічній ефективності, так і в стабільності.

Партія вбачає ідеал суспільства в тому, що людина живе в умовах, які найкращим чином поєднують індивідуальну ініціативність з колективістськими засадами, духовне розкріпачення зі зміцненням загальноприйнятих норм моралі, особисту свободу з повагою права на свободу інших.

Виходячи з різної масштабності та пріоритетності завдань, що стоять перед партією, вона орієнтується на послідовне виконання своєї програми, яка складається з двох частин:

Програми-мінімум (новий курс України), де визначаються завдання на найближчий період, і Програми-максимум (До демократичного соціалізму), яка розкриває перспективні цілі і відповідні їм цінності.

Джерело: веб-сайт "Соціалістична партія", веб-сайт "Український вибір"

 
Емблема
 
  Соціалістична партія України  
 

 

Голова
 
  Мороз Олександр Олександрович, Голова

Мороз Олександр Олександрович
  
 

 

Політична партія
 
    
 

 

Контакти
 
  02100 Київ, вул. Бажова, 12
Телефон:  (044) 573-58-97; 554-17-13; 573-59-74
Факс:  (044) 573-58-97
E-Mail: pravozahist2003@ukr.net
www.socpart.info
  
 

 


Design by M.Veter
Recode by A.Stassewicz
ГОЛОВНА | RSS-ЕКСПОРТ | ОБМІН БАНЕРАМИ | РЕДАКЦІЙНА ПОЛІТИКА | ЛИСТУВАННЯ | АДМІН 2006 © Центр політичної освіти
Всі права застережені