Молодь у Виборах!
 
 
Головна Додати в обране Листування RSS-експорт
 ІНІЦІАТИВИ 

Україна

Мережа студентської активності

МЕТА:

Проект спрямований на розвиток студентської активності у вищих навчальних закладах України та залучення завдяки мережі до участі молоді в самоврядних та політичних процесах. В умовах політичної реформи та політичних змін 2004 року в Україні виникає потреба суспільства стимулювати зміну та омолодження політичних еліт. Стимулювати участь студентської молоді, як найбільш активного молодіжного середовища можливо через формування навиків участі у самоврядуванні  та відстоюванні власних інтересів. Впевненість у своїх вилах, успіх перемоги демократичних сил вимагає структурних змін у системах управління.

ЗАВДАННЯ ПРОЕКТУ:

  1. Розвиток студентської самоврядної активності у вищих навчальних закладах
  2. Формування незалежних механізмів контролю за діяльністю адміністрацій вищих навчальних закладів освіти на базі незалежних студентських профспілок (НСП) та студентського самоврядування
  3. Провести моніторинг  ефективності  розбудови партійного середовища та ступінь залучення молоді
  4. Підготувати дієву методологічну базу діяльності незалежних студентських профспілок (НСП) та студентського самоврядування
  5. Здійснити методичну підтримку інституційної спроможності пілотних НСП та студентського самоврядування
  6. Вивчити громадську думку зацікавлених сторін стосовно стану та ефективності  студентського самоврядування та методів активізації молоді, як повноправного учасника суспільно-політичного життя. 

ДІЯЛЬНІСТЬ:

Розвиток студентського самоврядування як опори розвитку демократичних процесів у навчальних закладах в більшості можна оцінити через рівень залежності від освітніх адміністрацій навчальних закладів. Популяризація дієвих альтернативних механізмів розвитку студентського самоврядування посилить вплив студентів на викорінення негативних явищ у студентському середовищі та сформує основи демократичної самостійності і в розвитку держави в цілому. Розробка методології діяльності профспілкового руху, соціологічне вивчення ситуації та проведення серії освітніх та підтримуючих заходів у 20 найбільших освітніх центрах України сформує прецедент і запоруку розвитку дієвого механізму розвитку демократії у молодіжному середовищі. 

Одночасно виникає потреба і можливість стимулювати завдяки публічним механізмам, відкритості політичних партій  та  залучення молоді до участі у партійних структурах, що спонукатиме до оновлення політичних еліт молоддю, що вміє і знає як формувати демократичні процеси.

  1. Проведення освітніх заходів з питань студентського профспілкового руху та самоврядування.
  2. Вивчення громадської думки щодо рівня залучення студентської молоді до самоврядних і політичних процесів та  механізмів активізації студентського самоврядування.
  3. Підготовка методологічних матеріалів з основ створення та діяльності  профспілкового руху у навчальних закладах.

Існуюча система студентського самоврядування є достатньо інертною структурою, що лише частково відображає інтереси самого студентства. Існуючі профспілки є достатньо пов’язані в розвиткові та діяльності від адміністрацій освітніх закладів. Так само піддані впливу і решту студентських самоврядних структур (студентські комітети, ради). Дане середовище впливає на стан корупційних процесів, соціальної нерівності, відсутності незалежного контролю за якістю рівня освіти, ефективності використання бюджетних коштів у освітніх закладах.

Досвід листопадово-грудневих подій 2004 року показав колосальний потенціал молодіжного середовища акумульованого у структуровані молодіжні мобілізаційні кампанії “Пора!”, “Знаю”, “Студентська хвиля”, „Чиста Україна” та поза ними. Проте досвід молодіжного руху показав, що саме студентське самоврядування у випадку акцій протесту у Сумах, затримання та репресій активістів мобілізаційних кампаній, порушення виборчого законодавства під час виборів 2004 року у освітніх закладах проявляло себе апатично і більше відображає опортуністичні настрої керівництва освітніх закладів. 

Приклад пасивного управління негативно впливає на розвиток навичок демократії у молодих людей та впливає на потенціал молодих еліт держави. Нагальна необхідність в Україні  проведення структурних змін в управлінських процесах різних рівнів буде інтенсивно формувати вплив на зміни у студентському середовищі, що забезпечить успіх проекту та заходів.

 
Логотип
 
    
 

 

Контакти
 
  Громадянська мережа "ОПОРА"
Поштова скринька: 04070, м. Київ, а/с 43
Тел.: (044) 483 54 24, (067) 975 66 77, (050) 979 10 70
E-mail: info [at] opora.org.ua
Інтернет: www.opora.org.ua
  
 

 

Ініціативи
 
    
 

 


Design by M.Veter
Recode by A.Stassewicz
ГОЛОВНА | RSS-ЕКСПОРТ | ОБМІН БАНЕРАМИ | РЕДАКЦІЙНА ПОЛІТИКА | ЛИСТУВАННЯ | АДМІН 2006 © Центр політичної освіти
Всі права застережені