Молодь у Виборах!
 
 
Головна Додати в обране Листування RSS-експорт
 А ти знаєш? 

Коли відбудуться наступні парламентські та місцеві вибори?

Наступні вибори депутатів Верховної Ради України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних та міських голів відбудуться 26 березня 2006 р.За якими законами будуть проводитись наступні парламентські та місцеві вибори?

Наступні парламентські вибори будуть проводитись за Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про вибори народних депутатів України” від 7 липня 2005 р., а місцеві – за Законом України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних та міських голів” від 6 квітня 2004 р.Що таке виборча система і за якою виборчою системою будуть проводитись наступні парламентські і місцеві вибори?

Виборча система – це сукупність правил і прийомів, які забезпечують участь громадян у формуванні представницьких органів влади. Вибори 2006 будуть проводитись за пропорційною та мажоритарною виборчою системою. Пропорційна система – це, система, за якою мандати одержуються партіями або виборчими блоками пропорційно кількості поданих за них голосів, тобто виборці голосують за списками кандидатів від партій(блоків). За пропорційною виборчою системою будуть обиратися народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати районних, районних у містах, міських, обласних, міст Києва та Севастополя рад. Мажоритарна система передбачає голосування за осіб. За мажоритарною системою будуть проводитись вибори депутатів сільських та селищних рад, сільських, селищних та міських голів.Як Вам діяти, якщо Вам виповнюється 18 років лише 26 березня 2006 р.?

Ви маєте право взяти участь у голосуванні. Радимо Вам обов’язково попередньо перевірити наявність Вас у списках виборців.Яким чином можна дізнатися, де знаходиться ваша виборча дільниця?

Місцезнаходження відповідних дільничних виборчих комісій та приміщень для голосування публікується у регіональних та місцевих друкованих засобах масової інформації не пізніше 8 лютого 2006 р., або, у разі неможливості, оприлюднюється у інший спосіб в цей же час. Не пізніше 18 лютого 2006 р. має бути утворена дільнична виборча комісія, яка не пізніше 21 лютого вже має провести перше засідання і організувати подальшу роботу на Вашій виборчій дільниці.Як перевірити наявність Вас як виборця у списках виборців?

Районна та міська робочі групи обліку виборців не пізніше 1 листопада 2005 р. має надати загальний список виборців для ознайомлення громадян у приміщенні, доступному для відвідування громадян, і до 1 січня 2006 р. кожен громадянин може ознайомитися з даним списком і перевірити правильність внесених до списку відомостей. Повідомлення про надання загального списку виборців для ознайомлення із зазначенням місця і часу, де і коли можна ознайомитися з загальним списком виборців з й листопада 2005 р. до 1 січня 2006 р. не рідше одного разу на тиждень буде публікуватися у місцевих друкованих засобах масової інформації а також не рідше двох разів на тиждень буде оприлюднюватися на місцевих теле- і радіоканалах. Також після 18 лютого 2006 р. Ви можете звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії, що організовує підготовку та проведення виборів на Вашій виборчій дільниці і перевірити наявність Вас як виборця у списку виборців, віднесених до даної конкретної виборчої дільниці. Для загального ознайомлення у приміщенні виборчої дільниці список виборців надається наступного дня після його одержання. Слід відзначити, що дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці буде двічі (не пізніше, ніж 1 та 18 березня 2006 р.) надсилати кожному виборцю іменні запрошення, у яких буде повідомлено Вас про включення Вас до списку виборців відповідної виборчої дільниці, Ваш номер у списку виборців, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування.Яким чином Ви маєте діяти, якщо не знайдете себе у списках виборців, або якщо інформація про Вас у списках не буде відповідати дійсності?

У даному випадку Ви маєте право оскаржити до районної, міської робочої групи обліку виборців або до місцевого суду допущені при складанні загального списку виборців неправильності, в тому числі невключення або неправильне включення Вас до загального списку виборців. Якщо Ви не знайдете себе у списку виборців на Вашій дільниці Ви можете оскаржити до дільничної чи окружної виборчої комісії або безпосередньо до місцевого суду за місцезнаходженням виборчої дільниці допущені при складанні загального списку виборців неправильності, в тому числі невключення або неправильне включення Вас до даного списку. Ви маєте подати скаргу особисто. У скарзі Ви маєте вказати:

 1. назву суб’єкта розгляду скарги, до якого вона подається;
 2. Ваше прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання та телефон;
 3. назву, адресу та телефон дільничної комісії, на яку Ви подаєте скаргу;
 4. суть порушеного питання;
 5. чітко сформульовані вимоги;
 6. підпис.
Завантажити Приклад скарги [70 кБ, PDF]Де Ви можете одержати інформацію про політичні партії, виборчі блоки, що беруть участь у парламентських та місцевих виборах, кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільських, селищних та міських голів?

 • У приміщенні Вашої виборчої дільниці будуть знаходитись всі необхідні інформаційні матеріали: виборчі списки кандидатів у депутати від партій (блоків), передвиборчі програми цих партій (блоків), кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільських, селищних та міських голів та ін.
 • З друкованих засобів масової інформації, по радіо та по телебаченню, де обов’язково будуть оприлюднені необхідні Вам відомості про учасників виборчих перегонів, а також з Інтернету.
 • З агітаційних матеріалів та під час різних заходів, що будуть відбуватись в рамках проведення передвиборчої агітації.Як Ви маєте діяти у випадку, якщо у день виборів Ви будете перебувати за межами міста, але бажаєте брати участь у виборах?

У такому випадку Ви повинні звернутися до дільничної виборчої комісії з письмовою заявою з проханням видати Вам відкріпне посвідчення на право голосу на виборах депутатів та виключити Вас зі списку виборців. У заяві Ви маєте вказати причину, за якою Ви не можете проголосувати за місцем свого проживання, та номер територіального виборчого округу, у якому Ви бажаєте проголосувати у день виборів. Ви можете подати таку заяву лише до 20 години 24 березня 2006 р. На підставі цієї заяви та паспорта громадянина України (тимчасового посвідчення громадянина України для осіб, недавно прийнятих до громадянства України, або військового квитка для військовослужбовців строкової служби) два члени дільничної виборчої комісії видадуть Вам відкріпне посвідчення.

Після цього Ви маєте не пізніше 12 години 25 березня 2006 р. звернутися до окружної виборчої комісії територіального виборчого округу. Зазначеного на відкріпному посвідченні, з заявою, яка подається разом з відкріпним посвідченням та документом, в якому зроблено відмітку про видачу відкріпного посвідчення. У даній заяві Ви маєте вказати, на якій з виборчих дільниць Ви бажаєте голосувати. За поданням окружної виборчої комісії Ви будете включені до відповідного списку виборців. Слід також відзначити, що у даному випадку Ви не зможете брати участь у місцевих виборах, якщо не належите до відповідної територіальної громади.

Дивитись приклад відкріпного посвідчення >>>Як діяти у випадках, коли за станом здоров'я Ви не можете пересуватися самостійно, але бажаєте взяти участь у виборах?

У даному випадку Ви повинні надати поштою або через інших осіб власноручно написану заяву з проханням надати Вам можливість проголосувати за місцем перебування з зазначенням місця Вашого перебування а також надати документ, який засвідчує, що Ви не можете пересуватися самостійно. Така заява має бути надана до 20 години 24 березня 2006 р. Документом, що дає право на можливість голосувати за місцем Вашого перебування, є довідка медико-соціальної експертної комісії, лікувального закладу або органу(установи) соціального захисту населення.Коли Вам приходити на виборчу дільницю для здійснення волевиявлення?

Ви маєте прийти 26 березня 2006 р. з 7.00 до 22.00 години.Які документи дають Вам право на одержання виборчих бюлетенів?

 1. Паспорт громадянина України.
 2. Тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).
 3. Військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).Скільки бюлетенів Ви отримаєте на виборах 26 березня 2006 р.?

Ви одержите 5 бюлетенів:

 1. бюлетень по виборам народних депутатів України.
 2. бюлетень по виборам депутатів обласної ради (Верховної Ради Автономної Республіки Крим) (крім виборців міст Києва і Севастополя).
 3. бюлетень по виборам депутатів міської (селищної, сільської) ради.
 4. бюлетень по виборам депутатів районної (районної у місті) ради.
 5. бюлетень по виборах міського (селищного, сільського) голови.Як діяти у випадку, коли Ви зробили помилку при заповненні виборчого бюлетеня?

Якщо Ви поставили позначку не там, де мали бажання поставити, чи зробили іншу помилку Ви маєте право невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав Вам виборчий бюлетень, з проханням видати Вам інший виборчий бюлетень. Член виборчої комісії видасть Вам інший бюлетень в обмін на зіпсований, який буде негайно погашений як невикористаний.

Завантажити Приклад заяви [70 кБ, PDF]Як Ви маєте реагувати, коли Ви є свідком порушення виборчого законодавства України?

Якщо Ви стали свідком порушення законодавства про вибори і бажаєте належним чином відреагувати на це, Ви можете звернутися до осіб, які є згідно законодавства суб’єктами звернення із скаргою. Це може бути кандидат у депутати, уповноважений представник від партії (блоку), член виборчої комісії або офіційний спостерігач від партії(блоку). Як виборець Ви є суб’єктом звернення зі скаргою лише у випадку, якщо дане порушення буде стосуватися безпосередньо Ваших виборчих прав та охоронюваних законом інтересів щодо участі у виборчому процесі. 
А ти знаєш?
 
  

Коли відбудуться наступні парламентські та місцеві вибори?...

За якими законами будуть проводитись наступні парламентські та місцеві...

Що таке виборча система і за якою виборчою системою будуть проводитись...

Як Вам діяти, якщо Вам виповнюється 18 років лише 26 березня 2006 р.?...

Яким чином можна дізнатися, де знаходиться ваша виборча дільниця?...

Як перевірити наявність Вас як виборця у списках виборців?...

Яким чином Ви маєте діяти, якщо не знайдете себе у списках виборців, а...

Де Ви можете одержати інформацію про політичні партії, виборчі блоки, ...

Як Ви маєте діяти у випадку, якщо у день виборів Ви будете перебувати ...

Як діяти у випадках, коли за станом здоров'я Ви не можете пересуватися...

Коли Вам приходити на виборчу дільницю для здійснення волевиявлення?...

Які документи дають Вам право на одержання виборчих бюлетенів?...

Скільки бюлетенів Ви отримаєте на виборах 26 березня 2006 р.?...

Як діяти у випадку, коли Ви зробили помилку при заповненні виборчого б...

Як Ви маєте реагувати, коли Ви є свідком порушення виборчого законодав...

  
 

 


Design by M.Veter
Recode by A.Stassewicz
ГОЛОВНА | RSS-ЕКСПОРТ | ОБМІН БАНЕРАМИ | РЕДАКЦІЙНА ПОЛІТИКА | ЛИСТУВАННЯ | АДМІН 2006 © Центр політичної освіти
Всі права застережені