Молодь у Виборах!
 
 
Головна Додати в обране Листування RSS-експорт
 Політичні блоки у виборчому процесі 2006 
Блок Юлії Тимошенко

Про блок

"Батьківщина" поновила конфігурацію Блоку Юлії Тимошенко на вибори-2006. На першому з'їзді у його складі до "Батьківщини" приєдналася лише Українська соціал-демократична партія (Онопенка). Пізніше безпосередньо в партію "Батьківщина" вирішила влитися "Єдина Україна". Зрештою, це нікого не здивувало. Богдан Губський та його партія "послідовно підтримували уряд Тимошенко" і були вірними союзниками БЮТ останнім часом. Губський заявив у стилі передвиборної риторики БЮТ, що йому та його партії довелося обирати між Юлією Володимирівною та Віктором Федоровичем. Подальші прогнози щодо того, що БЮТ складатиметься тільки з двох партій, не виправдалися.

На другому з'їзді склад блоку мав такий вигляд: "Батьківщина", УСДП, УРП "Собор" (Лук'яненка), "Єдина Україна" і "Яблуко". Цей склад викликає чимало запитань. "Єдина Україна" вливається до складу "Батьківщини" чи є окремою складовою блоку? А як бути з партією "Яблуко", яка вже давно начебто саморозпустилася і влилася до складу "Батьківщини", хоча з реєстрації Мін'юстом досі не знята? Втім, такі колізії не заважають політичній практиці в Україні. Юлія Тимошенко пояснила: "Ми йдемо еволюційно без спеціальних планів до формування потужної монопартії". З цього випливає, що кількість партій, які потрібні для створення ілюзії потужного масового блоку, згодом перейде у якість, коли вони зіллються в одній партії. Не виявилося серед учасників блоку ПРП. Миколі Томенку задля присутності у списку БЮТ довелося навіть вийти зі складу ПРП, яка до останнього мала намір блокуватися з БЮТ. Однак Юлія Тимошенко поставила ПРП кілька неприйнятних умов, хоча сама це заперечує. Зі слів Ігоря Гриніва, це звільнення лідера ПРП Віктора Пинзеника з посади міністра фінансів у разі входження в БЮТ та вимога передати право на формування списків у місцеві ради. Для ПРП, креатури Віктора Пинзеника, ці вимоги виявилися неприйнятними.

Юлія Тимошенко визначилася з головним своїм конкурентом. Ним став Янукович. "З одного боку буде стояти Янукович, але тепер з іншого боку проти Януковича буду стояти я, адже крім мене, на цьому полі конкурувати з Януковичем більше ніхто не зможе". Таким чином Тимошенко спробувала закинути біполярну модель парламентської кампанії, яка буде "ставити очі в очі представників двох світоглядів". Виявилося, що саме проти усього старого, уособленням якого є Віктор Янукович, боролася Юлія Тимошенко пліч-о-пліч з Віктором Ющенком. Тому її неймовірно бентежить нинішнє союзництво Президента з лідером Партії регіонів, яке вона називає "дуже ризикованим". Головним у цьому тандемі буде не Ющенко, а Янукович, вважає вона. Для України цей союз не віщує нічого, крім загроз як у політичному, так і економічному плані (повернення до клановості). Таким чином БЮТ переводить вектор головної парламентської боротьби на себе та Януковича. Ющенко та його політична сила занадто слабкі для цього. Не враховує Тимошенко того, що парламентські вибори плюралістичні, це боротьба багатьох політичних векторів та площин.

"Сьогодні у Януковича не просто шанс. у нього 100% шанс", каже Юлія Тимошенко. Поки помаранчева команда дискредитувала себе популізмом, невиконаними обіцянками, внутрішніми інтригами та розколом, а насамперед випробуванням владою, Янукович піднімав собі на цьому рейтинг. Тому Юлія Тимошенко й закидає тему реваншу. Демократичні вибори - це не стиль БЮТ. Його лідеру потрібне революційне піднесення, чіткий розподіл на своїх та "ворогів". Для НСНУ неприйнятний такий стиль, оскільки партія знаходиться при владі і врядує демократичною країною. Завдання ж БЮТ мобілізувати рештки помаранчевого потенціалу і загітувати за свою політичну силу. Проблема в тому, що часи вже не ті і риторика виглядає дещо застарілою.

Саме на Президента та його команду перекидається й вина за зростання рейтингу Партії регіонів. "Те, що лідирує Янукович, - це заслуга нової влади", а не самої Партії регіонів, вважає Юлія Тимошенко. Помилки Президента та його команди призводять до того, що розчарований електорат переходить до Януковича. Юлія Тимошенко вважає своєю місією не допустити цього. Тимошенко нагнітає градус конфронтації цього протистояння: "боротьба йде страшна. зусилля для цього докладу максимальні". Від такої войовничої риторики та загострення протистояння Юлія Тимошенко перекидає місток за допомогою постійного нагадування про економічні досягнення свого уряду до нової "солідаристької ідеології блоку". Солідаризм названий лідеркою БЮТ "всім зрозумілою та корисною і адекватною ідеологією", з якою БЮТ звертатиметься до виборців. Великою мірою вона передбачає соціальну політику захисту населення, пенсійний захист і повторну приватизацію незаконно придбаних підприємств. Безумовно, високі соціальні виплати уряду Тимошенко зіграли не останню роль в її рейтингу, і це досить перспективний шлях для розширення електоральної бази. Щоправда, світова ідеологічна система не знає такої ідеології, як "солідаризм" яка "включає в себе гармонію і справедливість", зі слів Тимошенко. Але немає сумніву в тому, що це різновид лівої ідеології, загорнутий у намагання Тимошенко надати БЮТ привабливого ідеологічного наповнення.

Лідер БЮТ вже готується прийняти повноваження прем.єра, які готує політреформа. "Це практично другі президентські вибори, тому що Президент втрачає значну частину своїх повноважень і справжнім керівником країни буде прем'єр-міністр". Така позиція набагато зрозуміліша виборцям, ніж химерні принципи солідаризму та корпоративізму, які пропагує БЮТ в якості ідеології. Самі БЮТівці плутаються, пояснюючи суть солідаризму: з одного боку . це різновид лівої, соціально спрямованої ідеології, з іншого - найвища форма громадянського суспільства. Виборцям є над чим голову поламати.

З об'єднанням з Ющенком було остаточно покінчено. "Це можна буде (зробити) через перемогу нашої політичної сили на парламентських виборах і нове об'єднання з Віктором Ющенком", тобто в парламенті нового скликання. Головною перешкодою возз'єднання помаранчевого табору залишаються люди, "обвинувачені в корупції". Юлія Володимирівна непохитна. Ющенко і його оточення не звільнилося від корупції, це зіпсована ідеологія Майдану.

На вибори БЮТ йде з новою символікою символом серця, схожого на галочку в виборчому бюлетені, червоного кольору. Юлія Тимошенко сама її придумала. Це додає блоку та її лідеру романтичного шарму. При цьому вона декларативно відмовилися від претензій на помаранчеву символіку, підкресливши, що ці символи віддані в приватну власність членам родини Президента. Хоча саме себе вона вважає виразником ідеалів та цінностей Майдану.

Блок претендує на друге або третє місце на виборах і отримає його. Виборці орієнтуються на успішну, харизматичну постать Тимошенко, тому рейтинг блоку навряд чи похитнеться на виборах.

Джерело: Український вибір, веб-сайт Юлії Тимошенко, веб-сайт Блоку Юлії Тимошенко

 
Емблема
 
    
 

 

Політичний блок
 
    
 

 

Контакти
 
  

Громадська приймальня Юлії Тимошенко:
Телефон: (044) 287-43-15
Адреса: м. Київ, вул. Рогнідинська, 4
Адреса для листування: 01133, м. Київ-133, абонентська скринька 81
Інтернет: http://www.byut.com.ua/

Центральний виборчий штаб Блоку Юлії Тимошенко:
Телефон: (044) 286-65-42

Прес-служба Блоку Юлії Тимошенко:
Телефон: (044) 286-65-42

  
 

 


Design by M.Veter
Recode by A.Stassewicz
ГОЛОВНА | RSS-ЕКСПОРТ | ОБМІН БАНЕРАМИ | РЕДАКЦІЙНА ПОЛІТИКА | ЛИСТУВАННЯ | АДМІН 2006 © Центр політичної освіти
Всі права застережені